Шинэчлэгдсэн: 2020/09/09


Аймаг, нийслэл, сум, дүүргийн иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлын сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх мэдэгдэл ирүүлэх эрх бүхий өргөн нэвтрүүлгийн телевиз, кабелийн суваг (орон нутаг)


Аймаг, нийслэл, сум, дүүргийн иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлын сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх мэдэгдэл ирүүлэх эрх бүхий өргөн нэвтрүүлгийн телевиз, кабелийн суваг (орон нутаг)

 
 

Телевиз, сувгийн нэр

Тусгай зөвшөөрөл эзэмшигчийн нэр

 

Эзэмшлийн мэдээлэл

Хамрах хүрээ

 

Үйлчилгээний төрөл

Үүсгэн байгуулагч, хөрөнгө оруулагчийн нэр

Эзэмшлийн хувь

 

 

Архангай аймаг

 

1

Тамир ТВ

Мичид Ньюс ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Сундуйжав

100

Эрдэнэбулган сум

 

2

АВ ТВ

Ар Би Эм Ти ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

О.Амарзаяа

100

Эрдэнэбулган сум

 

Баян-Өлгий аймаг

 

3

Дербес ТВ

Дербес ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

С.Күмисбек

50

 Өлгий сум

 

А.Кенжебай

50

 

4

Саян ТВ

Эм Юу Ти Эй ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

Б.Энхболд

10

Баян-Өлгий аймагт

 

Б. Батболор

90

 

5

TV-4

Омирагаш крафт ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

С.Болатбек

100

Өлгий сум

 

Баянхонгор аймаг

 

6

Хонгор ТВ

МТД ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Данаасүрэн

100

Баянхонгор сум

 

7

Баянхонгор ТВ

Өлзийтийн хийморь өөдөө ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

О.Батбаатар

100

Баянхонгор сум

 
 

8

Мазаалай ТВ

Баянхонгор хөгжлийн ертөнц телевиз  ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Сундуй

100

Баянхонгор сум

 

Булган аймаг

 

9

Сайхан Монгол ТВ

Сайхан Монгол  ЭИАК ТББ

Сувгийн үйлчилгээ

Б.Мөнхбаатар

100

Булган сум

 

Говь-Алтай аймаг

 

10

Миний нутаг ТВ

Ханлиг тайшир ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Газар ХХК (ҮБ, ХО: Ж.Энхбаяр)

50

Есөнбулаг сум

 

Г.Байгалмаа

50

 

Говь сүмбэр аймаг

 

11

Залуусын ТВ

Теч смарт солюшн ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Батбаатар

100

Сүмбэр сум

 

Дархан-Уул аймаг

 

12

DBS TV

Дархан мэдээлэл төв ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Жавхлан

100

Дархан-Уул аймаг Дархан сум

 

13

TV4

ТВ дөрөв ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Алтаншагай

50

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

З.Ганзориг

50

 

14

RGB TV

Ай  Жи Би Ти Виз ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Г.Гантулга

51

Дархан сум

 

Ц.Баттогтох

49

 

15

Од ТВ

Иргэн М. Мөнхбаяр

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхбаяр

100

Шарын гол сум

 

Дорноговь аймаг

 

16

Замын үүд ТВ

Ж. Ганчимэг

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж. Ганчимэг

100

Замын Үүд сум

 

17

DSB

Наран аялгуу ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

Б.Зоригтбаатар

100

 Монгол улс

 

18

DTV

Ди медиа агентлаг ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

З.Энхзул

19

Сайншанд сум

 

Г.Гантулга

60

 

Т.Төгөлдөр

21

 

Дорнод аймаг

 

Дундговь аймаг

 

19

Маргад ТВ

Буянт чандмань сошиал медиа ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Буянт чандмань ХХК (ҮБ, ХО: Ч.Лхагвасүрэн)

100

Дундговь аймаг Сайнцагаан сум

 

Завхан аймаг

 

20

AIR1 ТВ

Д.Батдорж

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д. Батдорж

100

Улиастай сум

 

21

Завхан ТВ

Жавхлант ширээт ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Г.Алтангэрэл

100

Улиастай сум

 

Орхон аймаг

 

22

TV24

Фило ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Шаравдорж

100

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

New broadcasting Television

Номин Макс ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Давааням

30

Баян-Өндөр сум

 

Х.Хишигбаатар

70

 

24

МBS TV

Ситиблессинг ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Чинзориг

100

Баян-Өндөр сум

 

25

EBS TV

Ишилан ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Х.Мөнхтуяа

100

Баян-Өндөр сум

 

26

etv

Эрдэнэт таймс сонин ХМХ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Мөнгөнтуяа

100

Баян-Өндөр сум

 

27

Тусгал 1 ТВ

Очир роуд ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхцэцэг

50

Баян-Өндөр сум

 

С.Шаравдорж

50

 

28

Мэдээллийн бирж

Асгатын гол ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхбаатар

100

Баян-Өндөр сум

 

29

 Тэнгэр ТВ

 Бунадо ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Анхмаа

100

Баян-Өндөр сум

 

Өвөрхангай аймаг

 

30

Арвайхээр чөлөөт суваг

Төгөлдөр өв ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ти Эй Ди Эй ХХК (ҮБ, ХО: Легал групп ХХК (ҮБ, ХО: О.Алтангэрэл ))

100

Арвайхээр сум

 
 

31

Соёмбо ТВ

Дөлгөөн соёмбо ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Цогтбаяр

100

Арвайхээр сум

 

32

Хас ТВ

Хас-Өрлөг ТББ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Чимэддорж

100

Арвайхээр сум

 

Т.Төмөрдулам

 

Т.Доржжанцан

 

Д.Алтанчимэг

 

Н.Дэлгэрмаа

 

33

GMN ТВ

Гэгээн соёмбо ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

А.Мандахсайхан

100

Арвайхээр сум

 

Өмнөговь аймаг

 

34

Алтан говь ТВ

Түвдэнгийн Бор Интернэшнл ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ажнайкорпораци ХХК (ҮБ, ХО: Д.Бат-Эрдэнэ)

90

Даланзадгад сум

 

Б.Цэдэнсамба

10

 

35

(UC TV)  Өмнөговийн төв телевиз    

Ёл цуурай ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхбат

16.3

Даланзадгад сум

 

Г.Ганзориг

17

 

Г.Данзанлхагва

17

 

Б.Мишээл

17

 

Л.Мөнхнасан

16.3

 

Д.Энхжаргал

 

 

36

Говийн наран ТВ

Говийн долгион мэдээллийн төв НҮТББ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Наранчимэг

100

Даланзадгад сум

 

Б.Мөнхжаргал

 

Б.Сайнжаргал

 

Сүхбаатар аймаг

 

Сэлэнгэ аймаг

 

37

 Миний монгол

Миний Монгол Энтертайнмэнт ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Уламбадрах

100

Сүхбаатар сум

 

38

 Мандал ТВ

МДЛО ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Оюун

100

Мандал сум

 
 

39

Эрдэнэ ТВ

 Мөнхгавшгай ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Мөнхбаяр

25

Сайхан сум

 

Д.Отгончимэг

25

 

Г.Бат-Эрдэнэ

25

 

Г.Номин-Эрдэнэ

25

 

Төв аймаг

 

40

TBS

Төв ньюс ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж.Болдбаатар

5

 Зуун мод сум

 

Э.Жарангэрэл

25

 

Э.Баясгалан

50

 

О.Мөнхбат

20

 

41

Төв ТВ

Очир Арвай ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж.Энхбаатар

100

 Зуун мод сум

 

Увс аймаг

 

42

Увс ТВ

Сама  Увс ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Хунчин

100

Улаангом сум

 
 

43

МBC ТВ

Хоса ТВ ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Хоса ХХК

100

Увс аймагт

 
 

44

Увс төв ТВ

Хийморлог эрчүүдийн хүч ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Х.Бат-Амгалан

100

Улаангом сум

 

Ховд аймаг

 

45

 Ховд телевиз

Огторгуйн асар нийтийн мэдээллийн төв НҮТББ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Баасанжав

50

Жаргалант сум

 

П.Самбалхүндэв

50

 
 

46

Эко ТВ

Эко Жаргалант ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Эко Ховд ХХК (ҮБ, ХО: Г.Улам-Оргил)

51

Жаргалант сум

 

Б.Ганзориг

49

 

47

Олон ястны телевиз

Некст дэвшил ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ч.Нямхүү

100

Жаргалант сум

 

48

Жаргалант ТВ

Эхлэх шинэ жаргалант ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

Л.Ууганбаяр

100

Ховд аймагт

 

Хөвсгөл аймаг

 

49

Далай ээж ТВ

Хөвсгөл мэдээллийн төв НҮТББ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Сарантуяа

100

 Мөрөн сум

 

Б.Гантулга

 

Ш.Идэрбаясгалан

 

Х.Бямбадалай

 

Г.Чингүнжав

 

Ё.Бадраа

 

50

Мөрөн Тв

Үзэсгэлэнт мөрөн ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Э.Долзодмаа

100

 Мөрөн сум

 
 

51

 Хөвсгөл ТВ

 Өсөх прогресс ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Бямбадалай

48.73

 Мөрөн сум

 

Б.Бат-Эрдэнэ

51.27

 

52

Түмний ТВ

Лха Сүлдэн тэнгэр ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

П.Жаргал

100

 Мөрөн сум

 
 

Хэнтий аймаг

 

Багануур дүүрэг

 

53

Сүлжээ ТВ

Уян утсан сүлжээ ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Адъяа

100

Багануур дүүрэг

 

Налайх дүүрэг

 

54

 Буян телевиз

Буян налайх ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Эрхэмбат

100

Налайх дүүрэг

 
               
               

Тусгай зөвшөөрөлийг  түдгэлзүүлсэн.

 

1

Дорнод ТВ

Ашдын нөхөр ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Золбаяр

80

Хэрлэн сум

 

Ц.Энхболор

20

 

2

Мижи ТВ

Гэгээн гэгээ ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Одхүү

50

Хэрлэн сум

 

А.Дөл

50

 

3

Нутаг 21

Шинэ зураг ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

А.Ичинхорлоо

100

Хэрлэн сум

 

4

Дорнын ТВ6

Дорнын Хэрлэн тал НҮТББ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Э.Жавхлан

100

Хэрлэн сум

 

5

D1

Ийст юу би өү ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

Ч.Баттулга

32

Хэрлэн сум

 

М.Ухаанбилэг

34

 

Н.Оюунбаатар

34

 

6

BBS TV

Датуком ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж.Батсуурь

50

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

Д.Хосбаяр

50

 

7

SB ТV

Морьтын ширээ ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Цамбанүрдэв

100

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

8

Өндөрхаан ТВ

Өндөрхаан цахим ертөнц ТББ

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Бямбасайхан

100

Хэрлэн сум

 

9

Бүргэд ТВ

Эрчит хурдан хүлэг ХХК

телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Нямбаатар

100

Хэрлэн сум

 

10

Хэнтий ТВ

Шинэ зууны залуу Хэнтий ТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Идэрбат

100

Хэрлэн сум

 

 

Бусад мэдээлэл

"ХХЗХ-НЫ 25 ЖИЛИЙН ОЙН НЭРЭМЖИТ РАДИО СОНИРХОГЧИЙН НЭВТРҮҮЛЭГЧ ОЛОХ 2020 ОНЫ УЛСЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН” ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА
Харилцаа холбооны тусгай зөвшөөрөлтэй үйлчилгээ эрхлэгчдийн 2020 оны эхний хагас жилийн үндсэн үзүүлэлтүүд
“5G радио давтамжийн хуваарилалт, техникийн ерөнхий шаардлага” ажлын хэсгийн уулзалт, хэлэлцүүлэг
Орон нутгийн радио, телевизийн үйлчилгээ эрхлэгчдэд цахим сургалт хийлээ
РӨН-ийн үйлчилгээ эрхлэгчдэд 2020 оны 08-р сарын 15-наас 09-р сарын 15 хүртэл хийсэн суурин хяналтын мэдээ
ХХЗХ, ЦЕГ-ын Хар тамхитай тэмцэх газартай Улс хоорондын шуудан илгээмжээр, мансууруулах бодис, сэтгэцэд нөлөөлөх эм бэлдмэл нэвтрүүлэхээс урьдчилан сэргийлэх чиглэлээр хамтарч ажиллана
"Өргөн нэвтрүүлгийн үйлчилгээ эрхлэх зөвшөөрлийн журам", "Олон суваг дамжуулах үйлчилгээний үндсэн багцын зохицуулалтын журам"-уудын төслийн хэлэлцүүлгийг зохион байгуулагдаж байна
ӨСВӨР НАСНЫ ХҮҮХДҮҮДИЙН ЗАХИДЛЫН УРАЛДААНЫГ ЗОХИОН БАЙГУУЛНА
Интернэтийн бөөний үйлчилгээ эрхлэгчид болон интернэтийн үйлчилгээ эрхлэгчдийн хооронд байгуулсан интернэтийн холболтын гэрээний бүртгэлийн жагсаалт
Харилцаа холбооны зохицуулах хорооноос зөвшөөрөл эзэмшигчдэд анхааруулж байна тусгай зөвшөөрлийн төлбөрийн тухай